Czym się kierować przy wyborze mieszkania na wynajem

Czym się kierować przy wyborze mieszkania na wynajem?

Marzeniem wielu ludzi jest posiadanie własnego mieszkania. Niestety, bardzo często wiążę się to z ogromnymi kosztami, które trzeba ponieść. Dlatego też, część z nich decyduje się na długoletni wynajem mieszkania. By jednak znaleźć najlepszą ofertę dla siebie, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim musimy zwracać uwagę na koszt wynajmu. Możemy znaleźć ciekawą ofertę mieszkania, które okaże się być w fatalnym stanie, lub ulokowane daleko od naszego miejsca pracy, czy też w niezbyt bezpiecznej okolicy. Prócz ceny i lokalizacji, jest jeszcze kilka inny aspektów, które należy brać pod uwagę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania

Najczęściej mieszkania przeznaczone pod wynajem nie są umeblowane. W większości przypadków tylko kuchnia i łazienka posiada podstawowe wyposażenie. Jeśli w mieszkaniu znajdują się meble, popatrz na ich stan techniczny. Najlepiej decydować się na mieszkania, gdzie wyposażenie jest względnie nowe, zadbane i przede wszystkim nieuszkodzone. Podczas podpisywania umowy, najlepiej jest się zabezpieczyć poprzez spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego. Zabezpieczy cię to przed ewentualnymi niedogodnościami podczas rozwiazywania umowy. Dla wielu osób istotne jest także, by mieszkanie posiadało balkon. Latem można suszyć na nim pranie. Natomiast zimą, w przypadku większych spotkań rodzinnych, może posłużyć, jako „naturalna” lodówka.  Prócz tego, zwracaj także uwagę na stan techniczny mieszkania. Najlepiej by mieszkanie było świeżo po remoncie, czy też odświeżeniu. Podpytaj wynajmującego, kiedy był przeprowadzany ostatni remont. Warto także zwracać uwagę na okna, jakie znajdują się w mieszkaniu. Stare okna drewniane nie będą dobrze izolować hałasu, a zimą będzie przez nie uciekać ciepło.

Wynajmuj z głową

Nie decyduj się na pierwsze mieszkanie, które znalazłeś. Warto skontaktować się wtedy z właścicielem i poinformować go, że jest się zainteresowanym jego ofertą. Jednak nie poprzestawaj szukać. Może się okazać, że po chwili znajdziesz jeszcze ciekawszą ofertę. Jeśli nie masz doświadczenia, możesz także zwrócić się do biura nieruchomości. Prócz sprzedaży nieruchomości, często zajmują się także wynajmem lokali. Z ich pomocą, łatwiej będzie Ci znaleźć mieszkanie odpowiadające twoim wymogom.

Nieruchomości

Related Articles

0 Comment