Ograniczająca przypadłość

Kłopot nadpotliwości dotyczy dużo jednostek. Uciążliwość ta powoduje, że bez względu na panującą porę roku, bądź również temperaturę zaczynamy zalewać się kroplami potu. Wilgotne plamy pod pachami, nie prezentują się elegancko. Ponadto stale mokre dłonie powodują, że zatracamy pewność siebie. Ażeby pozbyć się tego krępującego problemu, decydujemy się na skorzystanie z różnych metod, jakie przynoszą większy lub mniejszy skutek.

Wyselekcjonuj metodę dla siebie

Większość jednostek, by podołać sobie z potem używa antyperspirantów i zwykle zapewnia to pożądany wynik. Niestety, u jednostek cierpiących na przesadne pocenie się, tego gatunku podejście nie przynosi efektów. W takim wypadku reklamuje się skorzystanie z właściwych specyfików, które są dedykowane do walki z zbędną potliwością. W aptece potrafimy odnaleźć wielorakie specyfiki. Jednak to czy będą skuteczne, czy też nie, w sporej mierze zależy jedynie od naszego organizmu. Medykament, który u jednej osoby podziała w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie przynieść żadnych efektów. Wiele osób decyduje się ponadto na dostosowanie zdrowej diety. Aby zminimalizować potliwość powinniśmy zrezygnować ewentualnie przynamniej obniżyć dawkę spożywanych mocnych przypraw również potraw. Warto również rozważyć ograniczenie picia gorących trunków, zwłaszcza kawy. Identycznie jak w przypadku medykamentów, uzyskane rezultaty mogą być rozmaite w wypadku każdej osoby.

CZYTAJ TAKŻE – Leczenie nadpotliwości botoxem w krakowskiej klinice

Powiedz nie potowi

Gdy ani farmaceutyki, ani zwykłe techniki nie przyniosły zaplanowanego efektu, jest jeszcze jedna szansa. Jeszcze więcej jednostek narzekających na nadpotliwość poddaje się zabiegowi używającemu toksynę botulinową, czyli botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoxu w miejsce powstawania przesadnego pocenia się. Tym sposobem zostają zablokowane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje przerwanie produkowania się potu przez czas od sześciu miesięcy do dwunastu. Można dodatkowo zdecydować na leczenie Thermi Dry, którego celem jest pełne zatamowanie gruczołów potowych, poprzez podgrzanie ich w sposób monitorowany. Podobnie jak w poprzednim przykładzie, osłabiamy w ten sposób liczbę wytwarzanego potu. Jednak tu uzyskany efekt jest na stałe, bez systematycznego powtarzania zabiegu.

URODA

Related Articles

0 Comment