nieruchomości zabrze

Zabrze czy Tychy – które miasto lepsze do zamieszkania?

Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były na pewno Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością świetna lokalizacja do wprowadzenia się. Warto jednak rozpatrzyć również inne miejscowości. Prawie wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, dzięki czemu masz sposobność nabyć dom po lepszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo ciekawych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedalekiej odległości od Katowic, jakie gwarantuje mnóstwo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na jakie szczególnie opłaca się zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– miejskie mury obronne z XIV wieku
– żydowski dom modlitwy Cukiermana w tzw. Bramie Cukiermana (al. Kołłątaja 24)
– willa Solvay
– kompleks zabudowy osiedla robotniczego Boleradz.
Miasto jest podzielone administracyjnie na osiem rejonów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście oraz Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niżeli w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Gliwice. Jeśli chciałbyś sprawdzić oferty domów i mieszkań na sprzedaż czy też wynajem odwiedź stronę biura nieruchomości REMAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z bardziej interesujących miast do zamieszkania na Śląsku. To miasto trochę oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, niemniej w dalszym ciągu jest z nimi wyśmienicie skomunikowane. Można w tym mieście odnaleźć bardzo dużo miejsc, w jakich można wypocząć np. Staw Drobowizna i Park Suble I i II. Na plus z pewnością działa też względnie mały poziom bezrobocia. Miasto stawia także na sport i inne atrakcje, dzięki czemu trudno się tu nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Obejrzyj oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone nieco dalej od centrum śląska, sporo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Znajduje się tutaj sporo historycznych obiektów (głównie z przełomu XIX i XX wieku). Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2 z 1909 r.
– Osiedle dla robotników spółki „Preussag” w dzielnicy Zaborze
– Zespół zabudowy Szpitala Klinicznego Śląskiej Akademii Medycznej z drugiej połowy XIX wieku
– Secesyjna Kamienica pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 wzniesiona w 1905 roku
Miasto oferuje też mnóstwo miejsc kulturalnych, na przykład Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Kino Roma oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje wiele atrakcji. Jest to dobry wybór dla osób, które nie muszą mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Nieruchomości

Related Articles

0 Comment