kolorowe pranie

Tajniki prania, które pokochasz

Pranie choć wydaje się być pracą bardzo prostą, wielu osobom może stwarzać dość duży kłopot. Nowe sprzęty piorące posiadają programy wyjaśnione w wyjątkowo przyjazny sposób, lecz, co jeżeli nasza pralka nie ma tego typu udogodnień? Oto parę sugestii, które trzeba wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie ciuchów

Ważne, żeby nie wkładać wszystkich ubrań jednocześnie do pralki. Sortujemy pranie po kolorach jak również materiałach, z których są uszyte. Jeżeli chodzi o kolory to pranie należy posortować na białe, czarne a także wielokolorowe. Odpowiednia segregacja barw umożliwi stronienie od zafarbowania ubrań. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej studiować metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez wytwórcę. W różnej temperaturze będziemy prali ubrania jeansowe, bawełnę czy poliester.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już uprzednio pisaliśmy warto spojrzeć na informacje tyczące się prania zamieszczane na . Dzięki nim dowiemy się nie tylko, jaka jest właściwa temperatura prania, ale też czy w ogóle możemy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Znaczący jest wybór odpowiedniej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w niskich temperaturach. Trudne zanieczyszczenia w wysokich. Również czarne pranie powinno się prać w niskich temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swego koloru.

4. Wybór preparatu do prania

Czarne, jasne a może kolorowe? W zależności od tego, jakie wrzucasz pranie, dopasuj właściwy preparat. Dostępnych jest dużo detergentów – proszki, kapsułki jak też płyny. Pamiętaj, aby specyfik był dobrany do koloru prania! Co więcej warto także użyć preparatu do płukania, który nada praniu świeży zapach. Możesz również dodać do prania specjalistyczne chusteczki, jakie mają za zadanie wyłapać pigmenty, które ewentualnie mogły by pofarbować inne ciuchy.

5. Włączamy pranie

Posortowane pranie należy umieścić w bębnie pralki, dodać specyfiki do prania, ustawić odpowiedni program, zamknąć drzwiczki od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, że banalne?

Bez kategorii

Related Articles

0 Comment